DOBRY DIETETYK℠
facebook

Aktualności

Zaproszenie na konferencję: Nutrigenomika i nutrigenetyka

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na I Międzynarodową Konferencję: Nutrigenomika i nutrigenetyka w żywieniu ludzi aktywnych.

Konferencja odbędzie się 21 listopada w Katowicach.

Tematem przewodnim wykładów będą innowacyjne rozwiązania medyczne i dietetyczne  wykorzystywane w procesie tworzenia spersonalizowanych programów żywieniowych, które wpływają na wyniki osiągane przez sportowców i amatorów sportu.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane i omówione nowoczesne metody diagnostyki genetycznej pomagające zapobiegać chorobom dietozależnym, a także diagnozujące pierwotne nietolerancje pokarmowe i ułatwiające zmianę stylu życia.

Wśród prelegentów znajdą się zarówno naukowcy, jak i praktycy prezentujący, na podstawie zrealizowanych projektów, praktyczne wykorzystanie testów genetycznych w procesie treningowym sportowców.

Dodatkową atrakcją będzie prezentacja oprogramowania które wykorzystując wyniki badań genetycznych umożliwia  bardzo szybkie układanie diet/jadłospisów dla sportowców, osób aktywnych itp.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: http://www.awf.katowice.pl/uczelnia/nutrigenomika-i-nutrigenetyka-w-zywieniu-ludzi-aktywnych

Serdecznie polecamy i zapraszamy!