O nas

Zasadniczym celem projektu realizowanego pod logo „DOBRY DIETETYK℠” jest rozwój sieci placówek poradnictwa dietetycznego specjalizujących się w profilaktyce i terapii nadwagi, promocji zasad żywienia w wybranych jednostkach chorobowych oraz żywieniu w sporcie. Zasadnicze prace nad tym przedsięwzięciem rozpoczęły się w 2005 roku, jednak sam zamysł naszego projektu zrodził się już w 2001 roku. To właśnie wówczas zostały podjęte pierwsze prace nad budową bardzo zaawansowanego systemu umożliwiającego profesjonalną obsługę i kontrolę jakości gabinetów dietetycznych pracujących według ściśle określonych standardów. Przez blisko 5 lat pracowaliśmy nad jego doskonaleniem, wykorzystując tylko i wyłącznie wiedzę i pasję osób pragnących realizować sięw dziedzinie medycyny, dietetyki i informatyki.

W latach 2006-2008 uruchomione zostały pierwsze trzy pilotażowe poradni, w których rozpoczęto te stowanie pierwszych rozwiązań systemowych. Doskonałe wyniki pierwszych placówek poradniczych utwierdziły nas w przekonaniu, że nasze marzenia mają rzeczywiście szansę się spełnić. W pierwszej połowie 2009 roku sieć wzbogaciła się o kilka kolejnych poradni, by niespełna rok później stać się największą siecią placówek poradnictwa dietetycznego w Polsce. Obecnie sieć DOBRY DIETETYK℠ skupia ogromne grono dietetyków różnych specjalizacji, którzy na co dzień przyjmują w blisko 600 gabinetach w całym kraju.

Cały nasz pomysł rodził się w zupełnym zaciszu, bez żadnego budżetu i zewnętrznego wsparcia, lecz z ogromną wiarą w jego powodzenie. Od samego początku naszym założeniem było stworzenie projektu, który mógłby osiągnąć wartościowy wymiar społeczny w skali ogólnopolskiej. A tak naprawdę nic nie jest bardziej cenne niż nasze życie i zdrowie, którego kluczowym fundamentem jest przecież właściwe odżywianie. Możliwość podzielenia się tą wiedzą z innymi, w sposób który pozwoliłby zrozumieć i pomóc innym zadbać o swoje zdrowie stało się dla nas najważniejszym priorytetem.

POKAŻ