DOBRY DIETETYK℠
facebook

Historie sukcesów

Historie sukcesów

Teraz czuję się wspaniale

W porównaniu do okresu poprzedzającego terapię w moim życiu zmieniło się wiele. Zmienił się styl życia, waga, rozmiar odzieży. Zmieniłam się Ja. Stałam się dużo bardziej energiczna. Styl ubierania również się zmienił. Teraz noszę bardziej obcisłe ubrania, w których nie wyglądam jak w „za małych”. Czuję się nieporównywanie lepiej, gdyż mogę więcej. Mam więcej siły na codzienne czynności. W końcu nie mam wymówki, że „mi się nie chce”, ze „jestem zmęczona”, bo teraz robię coś z chęcią i każdy wysiłek fizyczny traktuję jako element kuracji odchudzającej i to w pewnym sensie motywuje mnie do tego by się ruszać.

Marta
Osiągnięty cel: -20kg

Pozytywne zmiany

Mój sposób żywienia zmienił się diametralnie. Wcześniej jadłam bardzo nieregularnie, dość tłusto i w dodatku duże ilości słodyczy. Śniadanie zazwyczaj gdzieś mi umykało. Teraz już wszystko jem o określonych porach, w określonych ilościach. Dieta w dodatku jest dostosowana do systemu mojej pracy.

 

Najważniejsza jest determinacja

Byłam mocno zdeterminowana, choć wcześniej nie stosowałam żadnych diet itd., bo zawsze mówiłam sobie, że od następnego tygodnia zacznę się odchudzać. I tak co tydzień przekładałam na następny tydzień i tak w kółko, aż pewnego dnia wręczono mi ulotkę nowo otwartego gabinetu dietetycznego. I wtedy doszło do mnie, że najwyższa pora dotrzymać słowa SOBIE i coś zmienić.

Nic trudnego

Opracowanie indywidualnego programu żywieniowego spowodowało, że w końcu nauczyłam się jak jeść regularnie, o określonych porach. Nauczyłam się jak jeść by nie dostarczać organizmowi zbędnych kilogramów, zbędnego tłuszczu, cukru. I co najdziwniejsze dla mnie, to, że nie było to takie straszne i trudne do wdrożenia. W diecie odpowiadało mi wszystko. Nie przepadałam za rybami, ale dostałam takie przepisy, że nawet ryba nie była zła i jem ją ze smakiem dość często.

Aktywność fizyczna

Przekonałam się na własnej wadze, że podczas diety i odchudzania bardzo ważne jest by uprawiać sport, ogólnie żeby włączyć jakąkolwiek aktywność fizyczną do codziennego życia. Ja codziennie ćwiczyłam i ćwiczę po ponad godzinie dziennie. Chodziłam na basen przynajmniej raz w tygodniu i od czasu do czasu rower przy ładnej pogodzie. Po włączeniu tych wszystkich czynności widać było jeszcze większe efekty i w wyglądzie, na wadze i w kondycji oczywiście.

 

Zmienić swoje przyzwyczajenia

Najważniejsze w osiągnięciu celu to wprowadzenie wielu zmian na stałe tj.: regularne posiłki, ograniczenie słodyczy, dostosowanie kaloryczności posiłków do potrzeb swojego organizmu itd. oraz włączenie aktywności fizycznej.

 

Dieta idealna dla mnie

Najbardziej podobało mi się to, iż mimo tego, że byłam na diecie to nie odczuwałam tego. Nie czułam, że jestem głodna, nie czułam potrzeby by sięgać po zakazane potrawy, składniki itp. Wszystko zostało profesjonalnie dostosowane do mojej osoby i do potrzeb mojego organizmu, że cały proces odchudzania nie był męczarnią.

 

Żeby schudnąć, trzeba jeść

Nauczyłam się, że „żeby schudnąć trzeba jeść”. To były jedne z pierwszych słów mojej Pani dietetyk, i bardzo wbiły mi się w pamięć. Wcześniej śniadania jadłam rzadko, obiady dość syte, a kolacje bardzo późno. Teraz jem każdy posiłek o określonej porze. Już wiem, że zdrowo nie oznacza niesmacznie. Potrafię sama już przygotować zdrowe posiłki. Nie sięgam już tak często po słodycze, lepiej zjeść owoc niż zbędny cukier. A włączenie ćwiczeń, basenu itd., to sukces jak na moją leniwą osobę, który nie dość że daje duże efekty, to jeszcze poczucie mega zadowolenia.

 

Do dzieła

Chciałabym przekazać innym, by nie odkładali na później tego, co chcą osiągnąć. Trzeba się zmotywować, wziąć w garść i zacząć działać by do czegoś dojść. Polecam profesjonalną poradę dietetyka. Zamiast wyszukiwać i wymyślać diety, które może pomogą, może nie ale i tak po czasie wróci efekt sprzed odchudzania. Dietetyk zrobi dokładny pomiar, doradzi co nam wolno, czego nie, dostosuje dietę do naszej osoby, a częste wizyty kontrolne są swojego rodzaju motywacją, bo chcemy by waga pokazywała same minusy i tym samym pokazujemy i sobie i dietetykowi że chcemy, że możemy i efekty są widoczne. To MY kierujemy naszym życiem, więc działajcie!

 

Wypowiedź dietetyka prowadzącego
- Iga Sobczyk

Pani Marcie na samym początku chciałam serdecznie pogratulować osiągniętego efektu (-20 kg). Przez cały czas trwania kuracji sumiennie podchodziła do wszystkich zaleceń dotyczących diety i włączyła aktywność fizyczną. Osobiście uważam, że nawet najbardziej precyzyjnie ułożona dieta nie pomoże osobie, która nie będzie chciała zmienić dotychczasowego stylu życia. W przypadku Pani ... więcej

Pani Marcie na samym początku chciałam serdecznie pogratulować osiągniętego efektu (-20 kg). Przez cały czas trwania kuracji sumiennie podchodziła do wszystkich zaleceń dotyczących diety i włączyła aktywność fizyczną. Osobiście uważam, że nawet najbardziej precyzyjnie ułożona dieta nie pomoże osobie, która nie będzie chciała zmienić dotychczasowego stylu życia. W przypadku Pani Marty nawet system pracy, który zmienia się co dwa dni, nie stanął na przeszkodzie do osiągnięcia wyznaczonego celu. Na ostatniej wizycie Pacjentka przyznała mi się, że utrata 20 kg to dopiero początek walki o szczupłą sylwetkę i doskonałe samopoczucie. Jestem przekonana, że tak zdeterminowana osoba skazana jest tylko na sukces, czego jej z całego serca życzę.

zwiń

Telefon:

512385980

Zapraszam do moich poradni: Ścinawa Polkowice

Mój dietetyk