DOBRY DIETETYK℠
facebook

Historie sukcesów

Historie sukcesów

Cola, chipsy? Nie! 18kg mniej - było warto

Styl odżywiania Igora nie należał do najlepszych, nieregularne jedzenie, częste przekąski - dzięki spotkaniu z Panem Kamilem wyeliminowaliśmy wiele błędów, zapewniliśmy właściwy rozwój naszego dziecka.

Igor
Osiągnięty cel: -18kg

Złe odżywianie!

Niestety to jak odżywiał się Igor miało wpływ na jego wagę, kiedy trafiliśmy do Poradni, wykonaliśmy pierwszy pomiar okazało się, że jego waga przekracza mocno normy dla dzieci w tym wieku. Po długiej rozmowie zdaliśmy sobie sprawę jakie konsekwencje zdrowotne niesie za sobą nadwaga u dzieci. Postanowiliśmy, że bierzemy się do pracy...

...odstawiliśmy przekąski, słodkie napoje

Główny problem tkwił w dużej ilości słodkich napojów, słodyczy, chipsów, których nie kontrolowaliśmy, wspólnie z Panem Kamilem ustaliliśmy na co możemy zamienić niezdrowe produkty, oczywiście za zgodą Igora...

...menu było smaczne, fajnie dopasowane

Dzięki ciekawym, nieskomplikowanym przepisom, które Igor od pierwszych dni polubił zmiana nawyków nie była dla niego wcale uciążliwa, chętnie zjadał śniadanie (były czasami na słodko) zabierał drugie śniadanie do szkoły i wcale nie musiał podjadać.

Gra na gitarze czy siatkówka?

Gitara od zawsze była wielką pasją Igora, dylemat pojawił się kiedy Igor mocno wyszczuplał, nabrał większej sprawności i otrzymał propozycję grania w szkolnej drużynie sitkówki, teraz musimy zastanowić się, którą grę wybrać:)

 

Wypowiedź dietetyka prowadzącego
- Kamil Osowski

Nadwaga wśród dzieci staje się coraz poważniejszym problemem już co dziesiąte dziecko w Polsce boryka się ze zbyt wysokim wskaźnikiem BMI. Podczas spotkań z młodymi pacjentami staram się uświadomić zarówno rodzicom jak i ich pociechom, że nadwaga w okresie dzieciństwa zwiększa ryzyko powstania wielu niebezpiecznych chorób w wieku dorosłym. Skupiam ... więcej

Nadwaga wśród dzieci staje się coraz poważniejszym problemem już co dziesiąte dziecko w Polsce boryka się ze zbyt wysokim wskaźnikiem BMI. Podczas spotkań z młodymi pacjentami staram się uświadomić zarówno rodzicom jak i ich pociechom, że nadwaga w okresie dzieciństwa zwiększa ryzyko powstania wielu niebezpiecznych chorób w wieku dorosłym. Skupiam dużą uwagę na przeanalizowaniu aktualnych nawyków żywieniowych dziecka oraz szczegółowego ich przedstawienia rodzicom z pokazaniem podstawowych błędów.

Dzisiaj wymienia się kilkadziesiąt rozmaitych problemów zdrowotnych, które w rzeczywistości są owocem utrzymywanej latami nadwagi. Tkanka tłuszczowa, która rozwija się od wczesnych lat naszego życia systematycznie i powoli prowadzi do rozmaitych zaburzeń metabolicznych.

Pomimo młodego wieku Igor zrozumiał, że własnie taraz jest najlepszy moment aby wspólnie z rodzicami pomóc sobie pozbyć się zbędnych kilogramów i raz na zawsze odmienić swoje życie. Za tak znakomity wynik (18kg) należą się wielkie gratulację zarówno dla naszego młodego bohatera jak i rodziców, którzy pomogli podołać temu wyzwaniu.

zwiń

Telefon:

504 059 189

Zapraszam do moich poradni: Wejherowo Rumia Lębork

Mój dietetyk