Sok marchwiowy

Ocena:
0
Witam. Jestem osobą, która lubi zdrowo się odżywiać. Ostatnio jako przekąskę do codziennego chrupania wybrałam surowe marchewki, a że chce poprawić sobie kolor skóry i cery jest to dobry wybór. Chciałabym wzbogacić ten proces o sok z marchwi z dodatkiem owoców. Mój wybór padł na "Vitaminkę" firmy Hortex. Kupiłam go. Bardzo dobry smak i konsystencja lecz po przeczytaniu składu na opakowaniu trochę się przeraziłam. Sok wzbogacony jest o syrop glukozowo-fruktozowy. Więc moje pytanie brzmi czy jest on dobrym wyborem czy jednak powinnam poszukać czegoś zdrowszego? Czy pijąc ten sok mogę stracić szczupła figurę? Nie chciałabym przytyć.

2 odpowiedzi

Ocena:
0
Dobrze, że czyta Pani etykiety i zwraca uwagę na skład. Niestety syrop glukozowo-fruktozowy napędza tycie, oczywiście nie na wszystkich działa jednakowo szybko, ale zdecydowanie lepiej i zdrowiej by było, jakby Pani piła wyciskany, świeży sok np. jednodniowy lub ten przygotowywany w domu.
08.02.2013 16:53
Przyjmuję w poradniach:
Biała Podlaska • Mińsk Mazowiecki • Mszczonów • Siedlce • Warszawa
mgr Aldona Kopczyńska
Dobry Dietetyk
Dziękuję za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że o wiele zdrowsze i wartościowe są soki, które samemu się przyrządza w domu, ale niestety z braku czasu i sokowirówki w domu nie mam takiej możliwości. Praca i studia pochłaniają częściowo mój wolny czas. Chodzi mi głównie o to, żeby w pracy pić taki soczek, ponieważ pracuję 3 godziny dziennie taki sok byłby dobry. Dlatego zrezygnowałam z "Vitaminki" , a wybrałam "Karotke" firmy Fortuna. Po przeczytaniu składu nie było w nim nic napisane o syropie glukozowo-fruktozowym. Cukier występował w postaci naturalnej z owoców, ponieważ był marchwiowy z dodatkiem jabłka. Co Pani myśli o nim ? Czy picie go nie spowoduje negatywnych skutków na mojej figurze ? Pozdrawiam.
Odpowiedz w tym wątku