Oczyszczanie organizmu

Ocena:
0
Witam .Mam pytanie dotyczące oczyszczania z toksyn .Ile czasu potrzebuje nasz organizm ,aby usunąć toksyny z naszego organizmu(np jeżeli ktoś palił papierosy)Czy prawdą jest że organizm oczyszcza sie co 7 lat ,czy potrzebuje 7 lat ,aby sie oczyścić ?dziękuje i pozdrawiam

4 odpowiedzi

Ocena:
0
Kiedyś przygotowując dział poświęcony chorobom układu krążenia starałem się mniej więcej obrazowo przedstawić jak wygląda oczyszczanie organizmu po rzuceniu palenia. Tutaj jest ten opis: http://www.archiwum.apz.pl/poradnia.php?p=pormed&q;=chouklkra&s;=rzuceniepaleniaprzynosikorzysci Jak widać, rzucenie palenia raczej pomaga :)
22.06.2011 21:44
Przyjmuję w poradniach:
Ostrów Wielkopolski
dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
Dziękuje za odpowiedz ,a czy istnieje takie coś jak samooczyszczanie sie organizmu (ale już nie po paleniu) ,bo gdzieś czytałem ,że co 7 lat organizm sie sam oczyszcza ,ale nie wiem czy to prawda.dziekuje i pozdrawiam
Pewne biologiczne procesy regeneracyjne zachodzą w organizmie cały czas. Oczywiście wraz z wiekiem, ze względu na kumulowanie się pewnych niekorzystnych zmian w organizmie jak również coraz mniejszą efektywność mechanizmów naprawczych, organizm broni się coraz słabiej. Nic mi jednak nie wiadomo, aby organizm akurat co 7 lat się oczyszczał. Tego typu informacje są raczej prezentowane np. dzieciom przy próbach zaciekawienia biologią, względnie w baśniach. Tak więc czy to prawda? Myślę, że to bardziej kwestia wiary niż wiedzy.
Prawdopodobnie chodziło o odnowę na poziomie komórkowym. czytałam gdzieś, że po 7 latach następuje całkowite odnowienie organizmu. Wątek został wpleciony w artykuł na temat: dlaczego po 7 latach w związku pojawia się kryzys ? a jako ciekawostka podany był właśnie fakt, ze przez ten czas 7 lat organizm wymienia komórki na nowe i po 7 latach nie ma już ani jednej komórki z czasu, kiedy się poznaliśmy, więc jesteśmy "całkowicie" inni ;)
Odpowiedz w tym wątku