Niski poziom trójglicerydów

Ocena:
0
Witam panie Darku przepraszam ze znowu zawracam głowę choć jak czytam pytania do pana zadawane przez rożnych ludzi to zawsze jestem pełen podziwu pana wyrozumiałości w wypowiedzi bo nie którzy pytają o takie pierdoły ze chciało by się napisać coś nie cenzuralnego lub w ogóle nie odpisywać zauważyłem że jest tez dużo osób które za bardzo wykorzystują to że jest pan ekspertem i ciągle o coś pytają.Dobra nie zawracam już głowy i pisze swoje pytanie.Mam genetycznie podwyższony poziom cholesterolu i przyjmuje tabletki pisałem już kiedyś do pana i stosuje się do pana zaleceń.Ostatnio zrobiłem badanie krwi i wszystko jest ok tzn poziom cholesterolu dalej jest wysoki i jest na poziomie 263mg/dl przy tabletkach Crestor 20mg reszta wyników jest ok poza tym że poziom trójglicerydów to 37mg/dl obok w tabeli jest norma typowe<150.Wcześniejsze badania przy tabletkach 10mg to cholesterol 349 a trójglicerydy 225.Pierwsze badanie było robione na początku maja a drugie to z niższymi wynikami na początku czerwca czyli miesiąc później.Nie wiem czy ten poziom nie jest za niski wiem ze statyny które przyjmuje obniżają także trójglicerydy ale czy taki poziom jest bezpieczny ? Ogólnie czuje się dobrze i nic mi nie dolega.Myślę ze lepiej żeby ten poziom był niższy niż miałby być dużo przekroczony gdyż z tego co wiem podwyższony poziom trójglicerydów wpływa bardziej na ryzyko zachorowania na choroby wieńcowe niż wysoki poziom cholesterolu.Pozdrawiam serdecznie.

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witam serdecznie. Tak oczywiście pamiętam Pana sytuację. Jeżeli czuje się Pan generalnie dobrze, to nie trzeba obawiać się tego wyniku. Widać, iż aktualna forma leczenia wpłynęła w bardziej znaczącym stopniu na obniżenie poziom trójglicerydów, co w pewnym sensie jest zrozumiałe. Tak jak Pan słusznie zaakcentował, korzystniej jest utrzymywać niższy poziom trójglicerydów. Jest niski, ale jak na razie nie ma powodu do obaw. Być może z biegiem czasu uda się jeszcze bardziej zoptymalizować farmakoterapię. Niekiedy musi upłynąć trochę czasu, zanim się to wszystko wyprostuje.

Dobry Dietetyk  Ostrów Wielkopolski
Dziękuję bardzo za odpowiedź Panie Darku.Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Dzięki :)
odpowiedz w tym wątku