Mrowienie i dretwienie rak

Ocena:
0
Od jakiegos czasu dokucza mi bardzo cierpnięcie rak. Budza mnie "mrowki" chodzace po moich rekach w nocy. nie wiem co z tym zrobic. nie wiem nawet do jakiego lekarza isc bo nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Jest to do tego stopnia dokuczliwe ze npo paru minutach trzymania myszki komputerowej juz trace czucie w reku. Zastanawiam sie czy to moze byc przyczyna problemow z kregoslupem? Prosze o jakas rade. Zastanawiam sie czy jezeli pojde na silownie lub na jakis fitness i skupie sie na cwiczeniach plecow to czy to cos da???

5 odpowiedzi

Ocena:
0
Witam serdecznie. Przyczyn może być oczywiście wiele. W pierwszej kolejności dążyłbym do wyeliminowania czynników dietetycznych. Warto przez jakiś czas spróbować dodatkową suplementację witaminą B6, magnezem i potasem. Z drugiej strony trzeba się też przyjrzeć czy nie spędzamy zbyt dużo czasu przy pracy przy komputerze. Może to być także zespół cieśni nadgarstka lub ucisk nerwu w odcinku szyjnym kręgosłupa. W pierwszej kolejności proponowałbym zacząć od wzbogacenia diety w wymienione składniki a także ograniczenie dłuższych jednorazowych prac w pozycji siedzącej (komputer). W przypadku braku ustąpienia objawów, należy udać się do lekarza - neurologa.

Dobry Dietetyk  Ostrów Wielkopolski
odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
Od dawna mam dretwienie rak ,nog i jezyka.od kilkunastu lat cierpie na dyskopatie szyjna calego odcinka oraz stwierdzono wade postawy,problemy ze stopami (plaskostopie.palce mlodkowate itp) dretwienia rak i jezyka pojawioaja sie nagle nie tylko w nocy ale rowniez w trakcie dnia wzbudza to we mnie niepokoj i drzenie calego ciala,pomocy ,gdzie sie udac do jakiego lekarza?tarczyca ok,jestem w okresie premenopauzalnym,dziekuje
odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
W tym przypadku istnieje podejrzenie, że opisane objawy mogą mieć podłoże neurologiczne. Przyczyny mogą być różne i wynikać zarówno z problemów z kręgosłupem jak również innych schorzeń układu nerwowego, np. neuropatii, czyli dysfunkcji nerwów obwodowych. Zdarza się, że i tego typu objawy mogą niekiedy być objawem nawet takich schorzeń jak padaczka czy stwardnienie rozsiane. W Pani przypadku, wszystko jednak wskazuje, że może być to wynikiem schorzeń w obrębie kręgosłupa, szczególnie jeżeli dotyka to odcinka szyjnego lub lędźwiowego. Specjalista, jaki powinien to zdiagnozować to - neurolog i do niego właśnie zalecam się udać

Dobry Dietetyk  Ostrów Wielkopolski
Witam , mam podobne objawy drętwienie rąk które budzi mnie w nocy po czym rano jak wstaje przed 6 do pracy drętwieją mi prawie co chwila . Dodam że mam ciężką fizyczna prace pracuje co dziennie po 11 godzin przy drzewie .( prze rzucam około 40 ton dziennie ) miałem już podobne objawy parę lat temu gdy pracowałem przy biciu palet ale wtedy ustąpiły same. czy to tez może być nie dobór witamin czy zgłosić się do lekarza ?
odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
Witam , mam podobne objawy drętwienie rąk które budzi mnie w nocy po czym rano jak wstaje przed 6 do pracy drętwieją mi prawie co chwila . Dodam że mam ciężką fizyczna prace pracuje co dziennie po 11 godzin przy drzewie .( prze rzucam około 40 ton dziennie ) miałem już podobne objawy parę lat temu gdy pracowałem przy biciu palet ale wtedy ustąpiły same. czy to tez może być nie dobór witamin czy zgłosić się do lekarza ?
odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
Jestem diabetologiem od 1993 roku insulina 4x, od jakiegosc czasu każdej nocy budzi mnie silny ból ręki ....mówienie nie mogę zginąć palców i przy tym ręce sa cieplejsze, na początku pop rozcieraniu rak ból i dretwienie mijamy stopniowo.....od jakiegosc miesiąc ból utrzymuje sie do godziny.....nie pomaga rozmasowanie muszę wstać i chodzę z kata w kat,.biore tacti MAG ,asparaginian.....a od paru lat dziennie accard....., nie lubię chodzić do lekarzy, czy to od kręgosłupa?, ....czy o mi grozi SM.....mam brata który choruje na SM....
Witam Panią, myślę, że powinna Pani wykonać badania w kierunku SM a także zdiagnozować stan kręgosłupa, także sugeruję jak najszybszą wizytę u specjalisty.
odpowiedz w tym wątku
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.