Jedzenie na noc raz jeszcze

Ocena:
0
Witam!

Chciałbym w sposób naukowy udowodnić kilku zwolennikom spożywania posiłków tuż przed snem, że jedzenie na noc powoduje wzrost ilości tkanki tłuszczowej. Niestety nie mogę znaleźć wielu informacji na ten temat. Jestem w stanie jedynie odpowiedzieć, iż zamiast na procesy odnowy tkanek organizm skupia się na trawieniu (które jest wolniejsze w nocy?) powoduje problemy ze snem.

Czy winna jest insulina, która zamiast "pakować" cukier do mięśni i wątroby odkłada to bezpośrednio w tkance tł? Jak to dokładnie jest z tym trawieniem w nocy?

Pozdrawiam,

Paweł

3 odpowiedzi

Ocena:
0
Trudno będzie to udowodnić w sposób naukowy, gdyż raczej tego typu fantazji się nie bada. Nie powinno też dziwić, że nie ma na ten temat także żadnych sensownych wiadomości. Podejmowanie dyskusji w zakresie tego typu newsów wydaje się bezcelowe.
10.08.2011 17:34
Przyjmuję w poradniach:
Ostrów Wielkopolski
dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
To oznacza że moje myślenie jest błędne? Czy jedzenie tuż przed snem nie sprzyja zwiększaniu ilości tkanki tłuszczowej?

Pozdrawiam,

Paweł
Witam! Temat żywienia w nocy był już poruszany na forum, podaję linka, który rozwieje Pana wątpliwości
http://www.dobrydietetyk.pl/forum/ile_spalam_podczas_spania___/985/#p987
Odpowiedz w tym wątku