Jedzenie na noc raz jeszcze

Ocena:
0
Witam!

Chciałbym w sposób naukowy udowodnić kilku zwolennikom spożywania posiłków tuż przed snem, że jedzenie na noc powoduje wzrost ilości tkanki tłuszczowej. Niestety nie mogę znaleźć wielu informacji na ten temat. Jestem w stanie jedynie odpowiedzieć, iż zamiast na procesy odnowy tkanek organizm skupia się na trawieniu (które jest wolniejsze w nocy?) powoduje problemy ze snem.

Czy winna jest insulina, która zamiast "pakować" cukier do mięśni i wątroby odkłada to bezpośrednio w tkance tł? Jak to dokładnie jest z tym trawieniem w nocy?

Pozdrawiam,

Paweł

1 odpowiedź

Ocena:
0
Trudno będzie to udowodnić w sposób naukowy, gdyż raczej tego typu fantazji się nie bada. Nie powinno też dziwić, że nie ma na ten temat także żadnych sensownych wiadomości. Podejmowanie dyskusji w zakresie tego typu newsów wydaje się bezcelowe.

Dobry Dietetyk  Ostrów Wielkopolski
To oznacza że moje myślenie jest błędne? Czy jedzenie tuż przed snem nie sprzyja zwiększaniu ilości tkanki tłuszczowej?

Pozdrawiam,

Paweł
Witam! Temat żywienia w nocy był już poruszany na forum, podaję linka, który rozwieje Pana wątpliwości
http://www.dobrydietetyk.pl/forum/ile_spalam_podczas_spania___/985/#p987
odpowiedz w tym wątku
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.