Dieta pływaka

Ocena:
0
Dzień dobry.
Mam 18 lat, trenuję pływanie a dokładniej, wracam do treningów po 7 miesięcznej przerwie. Chciałbym zrobić wszystko by osiągnąć maksymalny wynik sportowy, a wiem że duży wpływ ma na to odpowiednia dieta i suplementacja. W internecie znalazłem artykuł Pana autorstwa i na jego podstawie dokonałem podstawowych obliczeń. Waże 80 kg, wzrost 176 cm, typ budowy mezomorfik. Preferowany dystans to 100 - 200 m stylem motylkowym. Przy obliczeniach przyjąłem :
9g /kgmc węglowodanów co dało 720 g ( 2880 kcal) co dało 60,2 % ogólnego zapotrzebowania,
1,7 g/kgmc białka co dało 136 g (544 kcal) co dało 11,3 % dziennej realizacji
1,9 g/kgmc tłuszczu dało 152 g (1368kcal) co dało 28,5 %. Łączne zapotrzebowanie na kalorie to : 4792. Proszę o ocenę i porady. To dopiero początkowa faza przygotowań do diety, jeśli wszystko będzie się zgadzać to na tej podstawie będę próbował ułożyć dietę.

9 odpowiedzi

Ocena:
0
Witam Cię Tomaszu. Twoje założenia na początek wydają się jak najbardziej właściwe. Staraj się także oprócz utrzymania wyznaczonych proporcji w diecie, zwrócić także uwagę na właściwą regenerację żywieniową bezpośrednio po treningu, gdyż ma to kluczowe znaczenie dla efektywności Twojego wysiłku podczas kolejnego treningu. W tym celu możesz skorzystać ze specjalnych preparatów energetyczno-białkowych (odżywki typu gainer), które, ze względu na szybką wchłanialność pozwolą Ci szybciej odbudować utracone rezerwy energii w mięśniach.
01.07.2012 19:50
Przyjmuję w poradniach:
Ostrów Wielkopolski
dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
Czy mógłby Pan polecić jakiś konkretny produkt ? Np. w prywatnej wiadomości.
+1
Np. Fitmax Mass Active 20
Czy warto zainwestować jeszcze w inne suplementy ?:>
I jeszcze takie pytanie, czy poleciłby Pan np. Gain Bolic 6000 z Olimpu ? Chce już zainwestować w jak najlepsze produkty by przyniosły najlepszy z możliwych efektów, nawet kosztem troche większych wydatków.
Jak najbardziej, może być również ten produkt.
A czy warto zainwestować w jeszcze jakieś odżywki ? Spotkałem się na pewnym forum z Pańską wypowiedzią na temat suplementacji w pływaniu.Poleca Pan tam również Carbo, ale to chyba gainer ma podobne zastosowanie ? Przeczytać można również :
Oprócz prawidłowo prowadzonej odnowy węglowodanowej, proponuje także uwzglednic w programie takie suplementy jak:

HMB
L-KARNITYNA FORTE PLUS
ANABOLIC AMINO 2300

W określonych cyklach treningowych mozna rozwazyc także przyjmowanie preparatu CREAPURE PYRUVATE

Czy mógłby Pan coś o tym napisać ?:>
+1
Ta odpowiedź jest już dość mocno archiwalna. Oczywiście te suplementy (o ile jeszcze istnieją na rynku) mogą być jak najbardziej uwzględnione. W procesie bezpośredniej regeneracji powysiłkowej polecam oczywiście preparaty węglowodanowo-białkowe(ok.70g). Warto także przed wysiłkiem uwzględnić aminokwasy rozgałęzione BCAA (ok. 3-4g)
A w jakim celu stosować powinno się l-karnityne ?
Odpowiedz w tym wątku